Informujeme

Anketa O nejhezčí strom v Radotíně – nominand roku 2024 číslo 3
2024-05-15
Pozemek u bývalé vodárny nedávno Radotín získal od hlavního města Prahy pod účelovou záminkou vytvoření veřejného parku. Bezprostředně poté však v rozporu s uváděným záměrem následoval pronájem soukromému podnikateli a masivní kácení a mýcení. Do té doby veřejnosti nepřístupná lokalita plnila ekologickou a funkční roli, byla hnízdištěm nespočtu druhů ptáků, domovem chráněných netopýrů i hmyzu, společenstva květin a drobných živočichů. Jako reprezentanta těch, které dosud zůstaly stát, vybíráme tento ořešák.
Anketa O nejhezčí strom v Radotíně – nominand roku 2024 číslo 2
2024-05-02
Dalším stromem v naší anketě je tato bezinka. Bezinka je druh stromu, který si málokdo cíleně zasadí, většinou si jen tak vyroste. Málokdy pak jeho život trvá déle než do výměny plotu nebo úpravy střechy kůlny. Málokdy se tedy rozroste do téhle krásy, stáří a síly. Nová radnice se zatím stavět nebude, tak se přinejmenším ještě tu chvíli budeme moci z tohoto nádherného stromu těšit.
Tajemný investor i Městská část Praha 16 tiše couvají ze záměru výstavby kryté sjezdovky mezi Radotínem a Chuchlí. Boj za přírodní podobu Soutoku pokračuje.
2024-04-24
Dlouhodobý tlak široké občanské veřejnosti, místních ekologů i radotínských opozičních politiků vedl investora stojícího za projektem kryté sjezdovky ke zpětvzetí podnětu na změnu územního plánu, který měl ve svém důsledku umožnit výstavbu obřího rekreačního areálu v údolí Berounky.
Anketa O nejhezčí strom v Radotíně – nominand roku 2024 číslo 1
2024-04-22
Jako první strom v naší anketě vám představujeme tuto nádhernou lípu, která roste na pozemku stávajícího úřadu, tedy někdejší akumulátorky.
Úvodem k anketě O nejhezčí strom v Radotíně
2024-04-22
Právě končí to období, kdy se v dosud černých svazích rozzáří bíle kvetoucí keře a upozorní na sebe nebývalou krásou. Uplyne ale pár neděl, vítr ty bílé kvítky odvane, všechno kolem se zazelená a po zbytek roku si na to anonymní křoví, které nejspíš ani neumíme správně pojmenovat, už nikdo nevzpomene.
Vyhledávání