Informujeme

O jednání zastupitelstva 26. února 2024
2024-03-11
Poslední jednání zastupitelstva, které proběhlo ve středu 26. února, uplynulo vzhledem k relativně krátkému programu poměrně rychle. Z běžné agendy tentokrát vyčnívaly dva body. Prvním bylo doplnění řad zastupitelů o novou kolegyni, kterou se po nedávné překvapivé rezignaci pana místostarosty Šišky na všechny funkce stala paní architektka Jana Zdráhalová. Ta se zároveň stala novou radní.
Dalším stromům v centru Radotína hrozí likvidace
2024-02-13
Po morušovém stromořadí a několika velikánech pokácených v důsledku zkapacitnění křižovatky pod Korunou chystá úřad likvidaci trojice javorů před tzv. akumulátorkou (budovou patřící mezi nejstarší radotínské stavby, která byla na přelomu tisíciletí nákladně zrekonstruována, aby sloužila jako sídlo úřadu, a která má v budoucnu jít bez náhrady k zemi kvůli vyklizení prostoru soukromému developerskému projektu).
Ošetřování stromů a keřů v Radotíně
2024-01-31
Je asi pravdou, ale bohužel, že péče o stromy a keře nezajímá mnoho občanů Radotína? Okrasné keře by měly plnit funkci okrasnou a také zkvalitňovat životní prostředí občanům Radotína.
Květinové louky v Radotíně v roce 2023
2024-01-18
Na podzim roku 2022 jsem se zamýšlel nad tím, co pro Radotín udělat dobrého, a rozhodl se angažovat v opozičním hnutí Společně pro Radotín. V obecní komisi pro životní prostředí, kde jsem členem již od roku 1990, jsem navrhl vytvořit několik ploch pro divoké květinové záhony či loučky, které by zkrášlily náš veřejný prostor. Po několika pokusech dostat se přes zavřené dveře jsem se dostal k druhému místostarostovi, panu Petru Šiškovi. Tomu se nápad zalíbil s tím, že to pár let zkusíme. Vytipoval jsem po zkušenostech z malých prostor na svých zahrádkách čtyři místa, která byla Radou Městské části schválena jako projekt „Květinová louka“. Všechny lokality trpěly řadou různých problémů.
2023-06-28
Komentář pro Noviny Prahy 16 k tématu „Jak se vám líbí pilotní projekt Školní ulice?“
2023-06-13
Komentář pro Noviny Prahy 16 k tématu „Jak se vám líbí vítězný soutěžní návrh parku na soutoku?“
Vyhledávání